Отборът на Наполи завърши с успех календарната 2018 година. Съставът

...

Пет гола, неистови усилия и белгийска помощ от приятел за Наполи в края на годината

Отборът на Наполи приключи с триумф календарната 2018 година. Съставът завоюва по ненадейно сложен метод семейството си на Болоня.

В среща от 19-ия кръг на Серия " А ", " небесносините " се постановиха над гостите си на " Сан Паоло " с 3:2.

В воин за домакините се трансформира Дрийс Мертенс, разписал се за крайния резултат две минути преди последния съдийски сигнал.

Снимка 324891
Източник:

Старт на малко предвижданата от експертите на Ботуша футболна фиеста даде Аркадиуш Милик, вкарал следващия си гол през сезона след 16 минути игра.

Още преди почивката обаче гостуващият отбор се върна в срещата, като Сантандер вкара за 1:1 в 35-ата минута и върна дуела в начална позиция, що се касае до вариативността на крайния победител в него.

Отново Милик обаче възвърне преимуществото на Наполи единствено шест минути след почивката, само че Данило бе прецизен за ново тъждество - този път 2:2 десетина минути преди последния съдийски сигнал.

Калиду Кулибали: Горд съм с цвета на моята кожа! Горд съм, че съм човек!

" Съжалявам, че оставих моите братя! "

В самия завършек на мача, малко повече от 120 секунди преди завършека на конфликта, Мертенс взе нещата в свои ръце и с съдбоносен удар оформи оказалото се и извънредно 3:2.

Така Наполи финишира годината под номер две в класирането, само че на цели 9 точки зад Ювентус. Болоня е 18-и в таблицата с подреждането.