Арсенал победи с 1:0 като гост Манчестър Юнайтед и си

...

Арсенал си върна първото място след 1:0 над Юнайтед

Арсенал победи с 1:0 като посетител Манчестър Юнайтед и си върна първото място във Висшата лига. Лондончани имат 86 точки, точка пред. Сити обаче има и мач по-малко – против Тотнъм във вторник. Червените дяволи са на осмо място в класирането с 54 точки.

Гол на Леандро Тросар в 20-ата минута с удар от близко след асистенция на Кай Хаверц обезпечи скъпия триумф. Девет минути по-късно Бен Уайт шутира около вратата на 20-кратните първенци на Англия.

Юнайтед игра едва и не сътвори нищо рисково в офанзива. След почивката Андре Онана избави удари на Габриел Мартинели и Деклан Райс и резервира разликата от един гол. В последния четвърт час теренът стана доста тежък поради дъжда, а столичани съумяха да устоят на натиска на Юнайтед. Така Арсенал завоюва едвам за повторно на в последните си 17 гостувания на „ Олд Трафорд “.