Отборът на Наполи показа сериозни признаци на излизане от кризата

...

Наполи потопи Сампдория в голово шоу

Отборът на Наполи сподели съществени признаци на излизане от рецесията в резултатите, откакто реализира втора поредна победа в шампионата в Серия А. Тази вечер воденият от Дженаро Гатузо отбор надигра като посетител Сампдория с 4:2 в последния дуел от 22-ия кръг и се изкачи на деветата позиция във краткотрайното класиране с актив от 30 точки. В предходния кръг неаполитанците шокираха водача Ювентус с 2:1 на " Сан Паоло " и към този момент са в серия от два следващи триумфа. В дуела на стадион " Луиджи Ферарис " имаше всичко - обезверени, поврат, вяра, късна драма, два анулирани гола и цели шест попадения, а най-после ликуваха гостите. Наполи излезе със съществено самочувствие на терена, подплатено от триумфите над Лацио за Купата и Ювентус за шампионата. Играчите на Гатузо откриха цялостно притежаване на топката и откриха още в третата минута посредством Аркадиуш Милик, който се разписа с глава след центриране отляво на Пьотър Жиелински. В 16-ата минута неаполитанците удвоиха задатъка си посредством македонския халф Елиф Елмас, който се разплака след дебютното си попадение в Серия А. Ветеранът Фабио Куалярела понижи резултата с удар от въздуха с десния крайник в 26-ата минута и върна очакванията на " моряците ". В 56-ата минута Сампдория изравни посредством Маноло Габиадини, само че реферът анулира гола след консултация с ВАР за игра с ръка на Габиадини при преодоляването на топката. Малко по-късно и попадение на Наполи беше анулирано поради засада на Жиелински, който довкара една рикоширала след удар на Инсиние топка. В 70-ата минута още веднъж се стигна до потреблението на ВАР, откакто Костас Манолас фаулира Куалярела в наказателното поле. Габиадини осъществя отсъдената дузпа, а Куалярела не доигра мача. Влезлият като запаса Диего Деме обаче още веднъж изведе Наполи напред и умъртви очакванията на Самп, а в добавеното време Дрис Мертенс оформи крайното 4:2 с удар от отдалеченост, възползвайки се от неточност на стража на домакините.