Отборът на Монтана се завърна на победния път, след като

...

Монтана отнесе Витоша като гост с 4:1, Антон Карачанаков блести с хеттрик

Отборът на " Монтана " се завърна на победния път, откакто разгроми с 4:1 " Витоша " като посетител.
Три гола за триумфа в столичния кв. „ Бистрица “ заби Антон Карачанаков, един добави Мехди Уамри.
В отсъствието на Ферарио Спасов-Феро, който по-рано през седмицата разтрогна контракта си с клуба по взаимно единодушие, като треньор в тимовия лист на мотнанци бе записан Светлан Кондев.
Идрисс Фудил бе покрай откриването на резултата в 8-та мин., само че ударът му срещна дясната греда. Домакините поведоха в 17-та мин., когато след центриране от корнер Георги Амзин засече с глава в мрежата. Това бе и всичко по-интересно за първото полувреме.
Футболистите на " Монтана " излязоха по-уверени след почивката и 51-та мин. възвърнаха равенството. Тогава Йордан Йорданов бе спънат в наказателното поле, а Антон Карачанаков от дузпа означи дрбютния си гол за монтанци. Само в разстояние на 180 секунди 31-годишният някогашен национал оформи своя хеттрик. Първо в 59-та мин. получи пас от ляво от Уамри, развинти двама бранители на " Витоша " и обратът бе факт. А шест по-късно се разписа от дребен ъгъл след асистенция на Йорданов. В 67-та мин. Фудил откри непокрит в пеналта Мехди Уамри и 184-сантиметровият нападател не остави никакъв късмет на вратаря Борис Груев за крайното 1:4.

" Витоша " – " Монтана " 1:4

" Витоша ": Борис Груев, Иво Харизанов, Пламен Крумов, Георги Амзин-кап., Стивън Славков, Теодор Димитров, Станислав Петров, Красимир Панчев, Слави Паскалев, Кристиян Димитров, Цветомир Вачев. Треньор: Николай Христозов.

" Монтана ": Петър Л. Петров, Андреас Васев, Иван Михов-кап., Димитър Буров, Стилян Николов, Йордан Йорданов, Ивелин Георгиев (46-Владислав Айтов), Стефан Каменов (46-Антон Тунгаров), Мехди Уамри (80-Филип Ежике), Идрисс Фудил (80-Владислав Цеков), Антон Карачанаков (71-Мартин Сандов). Треньор: Светлан Кондев.

Голмайстори: 1:0 Георги Амзин (17), 1:1 Антон Карачанаков (51-дузпа), 1:2 Антон Карачанаков (59), 1:3 Антон Карачанаков (65), 1:4 Мехди Уамри (67).

Главен арбитър: Кристиян Колев.
Асистенти: Николай Чакъров, Васил Шавов.
Източник: bulnews.bg