Отборът на Монтана 2003 надви Дунав 2016 с 83:52 (30:8,

...

Монтана 2003 надви Дунав 2016 в последния двубой от първия етап на женското баскетболно първенство

Отборът на Монтана 2003 надделя Дунав 2016 с 83:52 (30:8, 15:9, 25:12, 13:23) в отсрочен мач от 7-ия кръг в шампионата на България по баскетбол за дами.

игран в зала „ Младост “ в Монтана. Монтана 2003 реализира 12-а победа от началото на сезона, а русенският отбор продължава без триумф, допускайки 14-а поредна загуба.

Срещата в зала " Младост " в Северозападна България бе втора сред двата тима в границите на 24 часа, като с нея завърши и първия стадий в шампионата, след който съставите ще бъдат разграничени на Първа четворка и Втора четворка.

Домакините започнаха доста мобилизирано и поведоха с 30:8 след откриващата четвърт, а до почивката преднината им се усили до 45:17.

През второто полувреме девойките на Преслав Пешев продължиха да усилват преднината им, която в един миг доближи 44 пункта, макар че в края русенки понижиха пасива си за крайното 83:52/

Преслава Колева приключи с „ дабъл-дабъл “ за победителките - 17 точки и 15 битки, до момента в който за Дунав 2016 Даная Димитрова осъществя 18 пункта.

По този метод Монтана 2003 завършва първия стадий от женското състезание на второто място с баланс 12-2, изоставайки само от водача Берое Стара Загора. Тимът на Дунав пък остана твърдо на последното 8-о място без нито един триумф и цели 14 провали.