Отборът на Монреал Канейдиънс се класира за финала на Купа

...

Монреал на първи финал за Купа „Стенли“ от 1993 година

Отборът на Монреал Канейдиънс се класира за финала на Купа „ Стенли “ в Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада, откакто победи с 3:2 след продължение Вегас Голдън Найтс вкъщи и завоюва плейофната серия с 4-2.

Финландецът Артури Лехконен донесе триумфа в 99-ата секунда на овъртайма, когато простреля вратаря на гостите Роберт Лехнер след пас на Филип Дано. Попадението изпрати Монреал на първи край от 1993 година, когато завоюва купата. Съперник на канадците за трофея ще бъде първенецът Тампа Бей или Ню Йорк Айлендърс, които тази нощ ще играят решителния седми дуел.

Коул Кофилд вкара четвъртия си гол в серията, а вратарят Кери Прайс отрази 37 удара.

Райли Смит и Алек Мартинес се разписаха за Вегас.

Монреал беше воден в четвърти следващ мач от помощника Люк Ричардсън, тъй като Доминик Дюшарм даде позитивен тест за коронаривус.
Източник: bnr.bg