Отборът на Монако, в който играе българският национал Дий Бост,

...

Монако с Дий Бост се класира за 1/4-финалите на Еврокъп

Отборът на Монако, в който играе българският национал Дий Бост, се класира за четвъртфиналите на втория по мощ баскетболен шампионат в Европа - Еврокъп.

В съдбоносен трети мач от серията Монако се наложи като хазаин над черногорския Будучност с 90:87 и завоюва серията с 2:1 триумфа. Бост, който стартира срещата като титуляр, вкара 11 точки, овладя 4 битки, направи 2 асистенции и открадна една топка. Гардът се задържа на терена 32 минути и бе измежду най-полезните за отбора си. Най-резултатен от неговите съотборници бе Матиа Лесор с 24 точки. Още 13 прибави Джалийл О'Брайън, а с 12 точки приключи Маркос Найт.

За Будучност Джъстин Кобс вкара 17 точки, а Уили Рийд добави 16.

В различен мач от четвъртфиналите УНИКС Казан победи като хазаин Локомотив Кубан с 82:78 в съветското дерби и също се класира за финалната четворка.

В полуфиналите на шампионата Монако ще играе с испанския Гран Канария, до момента в който УНИКС ще има за противник италианския Виртус Болоня.