Отборът на Милан записа шокираща домакинска загуба от борещия се

...

Дженоа шокира Милан насред Сан Сиро и взе глътка въздух

Отборът на Милан записа шокираща домакинска загуба от борещия се оцеляване Дженоа с в 1:2 среща от 26-тия кръг на италианската Серия А. „ Грифоните “ поведоха с 2:0 до почивката след попадения Горан Пандев в 7-ата и Франческо Касата в 41-ат минута. Златан Ибрахимович върна едно попадение в 77-ата минута, само че до нови попадения не се стигна.

It's over.
È finita. #MilanGenoa #SempreMilan pic.twitter.com/71co7VDx51
— AC Milan (@acmilan) March 8, 2020
Първата рискова обстановка пристигна в петата минута, когато Хакан Чалханоглу пропусна да се разпише.

Две по-късно Антонио Санабриа се възползва от неточност на Тео Ернандес и напредна, след което откри Горан Пандев, който от непосредствена непосредственост празненство топката във вратата - 1:0.

В 14-ата минута северномакедонецът още веднъж стреля, само че тозипът неопределено.

Три минути по-късно Златан Ибрахимович се измъкна от отбраната, само че вратарят Матия Перин отрази удара му с глава.

Малко по-късно стражът на домакините Асмир Бегович избави мощен отдалечен изстрел на Санабриа.

В ответната офанзива Чалханоглу се озова самичък против вратаря Перин, само че стреля право в него.

В 24-ата минута Давиде Бираски опита задна ножица, само че неопределено.

Четири минути по-късно Исмаел Бенасер също стреля, само че в навън. Минута по-късно удар на Ибрахимович не откри задачата.

В 41-ата Давде Бираски центрира, а Ласе Шьоне отклони с пета към Франческо Касата, който осъществя второ попадение за гостите.

В 52-ата минута Чалханоглу стреля мощно, само че над вратата.

В 67-ата минута Златан Ибрахимович също опита задна ножица, само че и той не бе прецизен.

Секунди по-късно резервата Джакомо Бонавентура опита да трансферира Матия Перин, само че стражът на „ грифоните “ не разреши топката да навести мрежата му.

Това въпреки всичко се случи в 77-ата минута, когато при безредие след центриране от корнер Ибрахимович се оказа най-съобразителен и вкара 60-ия си гол с „ червено-черната “ фланелка.

В 81-ата още веднъж той насочи удар с глава, само че много неопределено.

До края на срещата домакините не съумяха да стигнат до изравняването и разумно изгубиха срещата.

С тази победа Дженоа събра актив от 25 точки и краткотрайно се изкачи над рисковата зона на 17-ата позиция. Милан остава седми с 36 точки.

В различен мач от кръга този следобяд Сампдория победи с 2:1 Верона. Емил Аудеро си означи автогол в 32-ата минута и даде задатък на гостите. С голове обаче на Фабио Куаляреала в 77-ата и в 86-ата минута, от дузпа, Самп стигна до обрата.