Отборът на Милан със Златан Ибрахимович в състава си победи

...

Ибрахимович с нов рекорд в Италия

Отборът на Милан със Златан Ибрахимович в състава си победи с 3:2 като посетител Фиорентина на стадион " Артемио Франки " в мач от 28-ия кръг на Серия А. Така футболистите на Стефано Пиоли редуцираха изоставането си от Интер на 6 точки.
Ибрахимович даде задатък на Милан още в 9-ата минута, откакто получи отличен пас от Симон Кяер. 39-годишният нападател стана най-възрастният състезател с 15 гола за един сезон в елита на Италия.
В 17-ата минута Пулгар изравни непосредствено от директен свободен удар. В 29-ата капитанът на домакините Херман Песея насочи хубав удар с пета, само че топката срещна напречната греда.
Шест минути след подновяването на играта домакините поведоха в резултата. Автор на попадението бе Франк Рибери след асистенция на Влахович. Милан изравни в 57-ата минута посредством Браим Диас, който добута топката след нова асистенция на Кяер.
Милан стигна до триумфа в 73-ата минута, когато с техничен удар Чалханоглу прати топката в мрежата.
Източник: bnr.bg