Отборът на Милан постигна обрат и спечели ценна победа с

...

Милан отново е лидер след късен гол срещу Лацио

Отборът на Милан реализира поврат и завоюва скъпа победа с 2:1 при гостуването на Лацио в мач от 34-ия кръг на италианското състезание по футбол, с която още веднъж оглави класирането и си обезпечи присъединяване в Шампионската лига през идващия сезон. Домакините поведоха още в 4-ата минута посредством своя голмайстор Чиро Имобиле, само че по-късно обаче „ росонерите “ напълно направляваха мача и справедливо стигнаха до триумфа с попадения на Оливие Жиру (50 минута) и Сандро Тонали в добавеното време на срещата. Така Милан завоюва три дуела против Лацио в един сезон за първи път след сезон 2004/05, като другите две победи бяха с 2:0 в шампионата и с 4:0 за Купата на Италия.

Друг дуел от нощес: Дженоа - Каляри 1:0. Лидер е Милан със 74 т., Интер е на второ място със 72, само че и една среща по-малко, а трети е Наполи с 67 т.
Източник: bnr.bg