Отборът на Мароко сътвори поредната супер сензация на Мондиал 2022

...

Супер сензация: Мароко елиминира Испания след драма с дузпи

Отборът на Мароко сътвори следващата супер сензация на Мондиал 2022 като се класира за четвъртфиналите с победа 3:0 над Испания след осъществяване на дузпи. Тимът на Луис Енрике, който отиде в привидно по-лесния поток след съмнителна загуба от Япония не съумя да превземе противниковата врата в постоянното време и продълженията, а по-късно се провали при ударите от бялата точка. Герой за мароканците стана вратарят Бону, който избави дузпите на Солер и Серхио Бускетс, а Сарабия стреля в левия стълб.

За Испания това е четвърто отпадане от пет дуела, решени с дузпи, на Световно състезание. Мароканците пък за първи път бяха въвлечени в ударите от 11-те метра в историята си на Мондиали.

Така селекцията на Валид Реграги ще се изправи против спечелилия от двойката Португалия – Швейцария на четвъртфинал. „ Мореплавателите “ и „ кръстоносците “ ще дефинират последния четвъртфиналист на тазгодишния Мондиал.
Източник: marica.bg