Футболна Франция буквално полудя предколедно. Почти 200 000 души са

...

Французите полудяха, поискаха преграване на финала с Арженти...

Футболна Франция безусловно полудя предколедно. Почти 200 000 души са подписали петиция, която упорства ФИФА да назначи преиграване на финала на Мондиал 2022 против Аржентина. Както е известно, „ гаучосите “ завоюваха купата от международното състезание в Катар, детронирайки „ петлите “ след победа с дузпи.

В онлайн платформата „ MesOpinions “ е основана петиция, която да бъде изпратена до международната футболна централа. В нея се твърди, че има съдийски неточности, повлияли на резултата от мача. Посочва, че няма дузпа в интерес на Аржентина в средата на първото полувреме, а също така има нарушаване против Килиан Мбапе преди офанзивата, довела до попадението на Анхел ди Мария в 36-ата минута.

Французите обаче са пропуснали нещо друго - преди втората дузпа на Мбапе има очевадна игра с ръка на Упамекано. Ако тя беше отсъдена, резултатът нямаше да стане 3:3.

Петицията няма никакъв късмет пред ФИФА и преиграване на финала не може да се организира, настояват осведомени.
Източник: marica.bg