Отборът на Лудогорец победи с 2:1 срещу шампиона на Грузия

...

Лудогорец удари шампиона на Грузия

Отборът на Лудогорец победи с 2:1 против първенеца на Грузия Динамо (Тбилиси) в четвъртата си контрола по време на подготовката в Белек. Матиас Тисера откри от дузпа, а Имран Омар изравни. В края на мача пък Антон Недялков донесе успеха на " зелените ".
До момента “орлите ” записаха победа, проваляне и тъждество. Първо изгубиха с 1:2 от немския Хановер, след това направиха хикс 1:1 с полския Заглебие, а преди няколко дни победиха с 3:2 сръбския Цървена звезда.
Разградчани откриха резултата в 14-ата минута. Тогава Матиас Тисера бе препънат в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана точно аржентинецът и откри невъзмутимо.

До края на първата част и двата отбора имаха по няколко забавни офанзиви, само че до чисти положения пред двете порти не се стигна.

В 73-ата грузинците удариха греда. Кобури стреля мощно, само че страничният дирек избави Лудогорец.

Грузинците въпреки всичко стигнаха до изравнителното попадение в 76-ата минута. Футболистите на Динамо получиха право да изпълнят свободен удар много настрана от българската врата. Зад топката застана Имран Омар, и нидерландецът реши да стреля в близкия ъгъл, а аварийният вратар Умут Хабил не съумя да реагира доста добре позволи гол - 1:1.

ЛУДОГОРЕЦ 2:1 ДИНАМО (ТБИЛИСИ)
1:0 Тисера (14-д)