Отборът на Локомотив (София) спечели важна победа с 1:0 като

...

Локомотив брани мястото си в Първа лига с 1:0 над Ботев (Враца)

Отборът на Локомотив (София) завоюва значима победа с 1:0 като хазаин на Ботев (Враца) в среща от 27-ия кръг Първа лига по футбол в групата на изпадащите. Единствения гол вкара португалецът Селсо Рапосо в 33-ата минута, а малко по-късно Чавдар Ивайлов от Ботев бе изпъден с втори жълт картон.

Така столичните “железничари ” има 28 т., Пирин - 27, Ботев е с 22, а Царско село с 19 т. Последният тим изпада, а предпоследният ще играе бараж за оставане в елита с четвъртия от Втора лига.

Домакините сътвориха първата добра опция посредством Селсо Рапосо, само че ударът му бе слаб и Красимир Костов избави. Ботев отговори с опция пред Юлиян Ненов, който стреля над напречната греда.
В 16-а минута Ненов бе изведен самичък против Александър Любенов, само че вратарят предотврати попадение.
Локомотив откри резултата в 33-а минута. Мики Орачев центрира в наказателното поле, а Селсо Рапосо бе оставен безусловно непокрит и с глава прати топката в мрежата на Костов.
Положението за Ботев Враца стана още по-лошо в 41-ата минута, когато Чавдар Ивайлов фаулира Симеон Славчев и основният арбитър Валентин Железов му сподели втори жълт, надлежно и червен картон.
След подновяването на играта и двата отбора играха внимателно. Очакваният напън на Локомотив липсваше, а Ботев останал в понижен състав мъчно доближаваше до положения.
В 64-а минута " железничарите " се разминаха с второ гол. Октавио насочи удар от отдалеченост, само че Костов се оправи.
Седем минути преди края на мача резервата на Ботев Враца Браян Переа пропусна да вкара на празна врата. Бившият състезател на Лацио се размина с топката на метър от голлинията, откакто Ненов центрира от фаул.

Старши треньорът на Локомотив - Иван Колев, разяснява: „ Изключително значима победа. Играта през второто полувреме не ми се разяснява. Огромното предпочитание на футболистите да победят породи съществено напрежение. През първата част, след 15-ата минута, намерихме себе си и диктувахме нещата на терена. Очаквах второто да бъдем още по-настоятелни и да отбележим още голове, само че това не се случи. Мисля, че знам какво стои зад това нещо. Това предпочитание да се представим на равнище докара до редица обикновени неточности. Показахме неумение да задържаме топката в противниковата половина. На полувремето си казахме съществени думи с момчетата. С човек по-малко затвориха пространствата пред личната си врата. Има още 5 мача, би трябвало съществено да се подготвим и да си създадем заключения от днешните неточности. Трябва да подходим съществено към всеки идващ мач. Пирин след тези две загуби от Царско село ще бъде като ранен звяр. Отборът ще бъде в различен тип против нас “.
Източник: bnr.bg