Отборът на Локомотив София допусна тежка домакинска загуба от Берое

...

Берое прегази Локо в София, Камбуров пак вкарва

Отборът на Локомотив София позволи тежка домакинска загуба от Берое с резултат 0:3 в откриващия дуел от 14-ия кръг в efbet Лига. Абубакар Тунгара (45) откри, а Кийлън Лебон (71) удвои след основна интервенция на системата ВАР. Звездата Мартин Камбуров (74) пък оформи класиката и крайния резултат. Той имаше съществена роля и за първото попадение, за което се регистрира с асистенция. Камбуров има удължи върха си на 255 гола.
Срещата беше юбилейна - №100 в съперничеството сред двата отбора. Първият половин час на дуела предложи само досада, само че " заралии " съумяха да счупят статуквото в самия завършек на първата част. През второто полувреме " железничарите " се пробваха да изравнят, само че Берое натисна и съумя да стигне до още две попадения, с които да реши дефинитивно дуела.
С тази победа " заралии " събраха актив от 20 т. и заемат шестата позиция, до момента в който Локо Сф остава десети с 14 т. В идващия кръг възпитаниците на Петър Колев одобряват Пирин, а столичните " железничари " гостуват на Локо Пд.
Източник: duma.bg