Отборът на Ливърпул спечели само точка срещу Тотнъм - 1:1

...

Тотнъм подхлъзна Ливърпул в битката за титлата

Отборът на Ливърпул завоюва единствено точка против Тотнъм - 1:1 на " Анфилд " в мач от 36-ия кръг на британското състезание по футбол. Така " алените " оглавиха класирането във Висшата лига, само че Манчестър Сити може да се върне на върха с точка или три против Нюкасъл в неделя.

Ливърпул доминираше над отбранителния Тотнъм през целия мач, само че ситуациите не бяха малко и пред двете порти. Домакините и гостите даже си размениха по една греда, преди да се стигне до най-интересното състояние в 56-ата минута. Тотнъм построи отлична контра, като капитанът Хари Кейн подаде на Райън Сесеньол по лявото крило, а той пусна топката към Сон Хюн Мин и кореецът я вкара във вратата на Алисон.

Изправен пред угрозата да загуби борбата за купата с Манчестър Сити, Ливърпул се впусна в офанзива и съумя да изравни. Удар на Луис Диас рикошира в тялото на бранител и влезе във вратата на Юго Лорис в 74-та минута, само че " алените " не стигнаха до повече попадения.

По този метод Сити получи опция да поведе на Ливърпул с три точки при единствено три оставащи кръга до края. Мачът на първенците с Нюкасъл е в неделя от 18:30 българско време.