Отборът на Ливърпул спечели гостуването си на Арсенал с 2:0

...

Ливърпул се доближи на точка до Манчестър Сити

Отборът на Ливърпул завоюва гостуването си на Арсенал с 2:0 в отсрочен мач от 27-ия кръг на Висшата лига и понижи своето закъснение си от водача Манчестър Сити единствено на една точка при еднакъв брой мачове.

Футболистите на Юрген Клоп реализираха девети следващ триумф и събраха 69 пункта. Арсенал прекъсна своята серия от пет победи, само че продължава да заема четвъртото място в класирането с 51 точки от 27 мача.

Ливърпул откри резултата в 54-ата минута, когато Тиаго Алкантара изведе по съвършен метод Диого Жота, който стреля в близкия ъгъл на Рамсдейл за 1:0. В 62-ата минута резервата Роберто Фирмино засече топката за 2:0 и на процедура постави точка на разногласието.

Тотнъм пък завоюва гостуването си на Брайтън с 2:0 в отсрочен мач от 16-ия кръг. Попаденията за футболистите на Антонио Конте бяха дело на Кристиан Ромеро и Хари Кейн.
Източник: bnr.bg