Отборът на Лион победи с 1:0 като гост Порто в

...

Гостите с победи в осминафинали на Лига Европа

Отборът на Лион победи с 1:0 като посетител Порто в първи осминафинален мач от шампионата по футбол Лига Европа. В 32-ата минута Антони Лопес се намеси уверено след опит за гол на Пепе. Само седем минути по-късно Карл Токо Екамби пропусна да открие за гостите след блестяща интервенция на Диого Коща. Пет минути след почивката и Муса Дембеле също бе покрай попадение за гостите, които взеха скъп задатък посредством гол на Лукас Пакета в 60-ата минута.

В петата минута на спомагателното време Мбемба изравни резултата, само че обстановката бе прегледана от ВАР и в последна сметка резултатът остана 0:1.

В друга среща от шампионата Бетис загуби с 1:2 вкъщи против Айнтрахт Франкфурт. Филип Костич откри резултата след близо четвърт час игра, само че Серхио Каналес подаде за Набил Фекир и той направи 1:1 в 30-ата минута. Само 120 секунди по-късно Даичи Камада фиксира крайното 2:1 в интерес на гостите от Германия.

В четвъртък ще бъдат изиграни още пет дуела от осминафиналите в Лига Европа, а реваншите са през идната седмица.

Севиля (Испания) - Уест Хем (Англия)

Аталанта (Италия) - Байер Леверкузен (Германия)

Барселона (Испания) - Галатасарай (Турция)

Брага (Португалия) - Монако (Франция)

Рейнджърс (Шотландия) - Цървена звезда (Сърбия)

Република България Лайпциг (Германия) - Спартак Москва (Русия) -  продължава Лайпциг след изваждането от шампионата на Спартак