Отборът на Лион изненадващо достигна до полуфиналите в Шампионската лига,

...

Лион шокира Манчестър Сити и е на полуфинал в Шампионската лига |

Отборът на Лион изненадващо доближи до полуфиналите в Шампионската лига, откакто победи с 3:1 любимеца Манчестър Сити в Лисабон.

Съперник на " хлапетата " в борбата за място на финала ще бъде немския хегемон Байерн Мюнхен, който разгроми Барселона с 8:2. В другия полуфинал също ще се изправят противници от Франция и Германия - Пари Сен Жермен против Република България Лайпциг.

След като в профил Ювентус в 1/8-финалите, Лион изигра нов доста мощен мач и против Манчестър Сити. Максуел Корне откри резултата в 24-ата минута.

Кевин Де Бройне изравни в 69-ата минута, само че 10 минути по-късно влезлият като запаса Муса Дембеле направи 1:2.

Френският нападател се разписа още един път малко преди края, като преди този момент Рахийм Стърлинг пропусна от чиста позиция да означи изравнителен гол.
Източник: offnews.bg