Отборът на Лил спечели домакинството си на Брест с минималното

...

Лил се наложи над Брест и излезе четвърти в Лига 1

Отборът на Лил завоюва семейството си на Брест с минималното 1:0 в среща от 9-ия кръг на френското футболно състезание.

С триумфа " песовете " излязоха на четвърта позиция във краткотрайното нареждане с 15 точки и спря серията на Брест от пет мача без загуба в шампионата, като " пиратите " заемат пето място също с 15 пункта.

Единственото попадение на " Стад Пиер-Мороа " падна още в 6-ата минута на срещата, а негов създател стана Юсуф Язъджъ, за който това бе втори гол през сезона в Лига 1.

В различен дуел от 9-ия кръг Нант завоюва с 2:0 вкъщи против Монпелие с попадения на Флоран Моле малко преди почивката и Кадер Бамба в 74-ата минута.

След този мач " канарчетата " са на седмо място в подреждането с 14 точки, до момента в който отборът от южна Франция е 14-и с 9 пункта.

В същото време Тулуза и Реймс не се победиха и приключих наедно 1:1. " Червено-белите " заемат шестото място с 14 точки все още, до момента в който " виолетовите " се намират на десета позиция с 11 пункта.