Отборът на Левски победи Ямбол с 97:78 (22:23, 28:16, 32:15,

...

Баскетболистите на Левски с категорична победа в Ямбол

Отборът на Левски победи Ямбол с 97:78 (22:23, 28:16, 32:15, 15:24) като посетител в отсрочен мач от 15-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. „ Сините “ реализираха десети триумф от 16 дуела в шампионата досега и заемат четвърто място в класирането, а провалянето бе 11-о за Ямбол, който има и четири победи като е осми в подреждането.

Двата състава направиха равностойна първа четвърт, в края на която Ямбол поведе с тройка на Марин Маринов за 23:22. Левски стартира втората част със серия от 9:0 за две минути и поведе с 31:23. „ Сините “ заиграха по-добре и до почивката разликата в тяхна изгода доближи 12 точки при 48:36, а в края на първото полувреме гостите водеха с 50:39.

През вторите 20 минути баскетболистите на Левски продължиха да усилват преднината си и след серия от 21:0 преди последната четвърт задатъкът им бе 82:54. Макар в заключителните минути гостите да понижиха малко оборотите, до края те записаха най-голямата разлика в мача – 33 точки.

Хърватинът Ивица Радич бе най-полезен за „ сините “ с 22 точки, 10 битки и 3 асистенции. Американецът Марио Литъл приключи с 13 точки, 2 битки и 5 асистенции, а с 13 точки и 5 асистенции се регистрира и Венцислав Петков.

За Ямбол най-резултатен беше Александър Матушев в 18 точки, 3 битки и 3 асистенции. По 11 точки осъществиха Георги Герганов и Джеремая Пейдж.

В идващия си мач Левски е хазаин на Спартак (Плевен) на 5 март, а дуелът на Ямбол с Шумен беше отсрочен.
Източник: bnr.bg