Отборът на Левски победи Берое с 87:79 (21:10, 21:24, 29:23,

...

Левски и Рилски на полуфинал, Черноморец и Спартак ще играят трети мач

Отборът на Левски победи Берое с 87:79 (21:10, 21:24, 29:23, 16:22) като посетител в Стара Загора и завоюва с 2-0 триумфа четвъртфиналния плейоф от Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). „ Сините “ ще играят на полуфиналите против спечелилия от конфликта сред Балкан (Ботевград) и Академик (Пловдив), а началото на серията е на 12 май.

Баскетболистите на Левски натрупаха задатък от 11 точки след първата четвърт, а малко по-късно подвигна разликата до 16 при 33:17. Домакините, които бяха без Антон Кук и Обина Олека, понижиха до 7 изоставането си три минути преди почивката, а след 20 минути игра „ сините “ водеха с 42:34. Гостите имаха предимство и след почивката. Те усилиха задатъка си до 71:57 преди последната четвърт, а до финала на дуела удържаха водачеството.

Ивица Радич бе най-полезен за Левски с 18 точки и 10 битки, а Чардар Костов, Венцислав Петков и Марио Литъл означиха по 13 точки. За домакините Александър Янев приключи с 23 точки, 12 битки и 3 асистенции, а Седариан Рейнс добави 13 точки и 10 битки.

Отборът на Рилски състезател също завоюва серията си против Ямбол с 2:-0 триумфа и е полуфиналист. В Ямбол самоковци победиха през днешния ден с 96:83.

В друга среща от втория кръг на четвъртфиналните плейофи в НБЛ отборът на Черноморец изравни серията против Спартак в Плевен на 1-1 победи. Плевенчани изгубиха вкъщи с 84:85 (20:19, 19:20, 25:24, 20:22). Трети съдбоносен дуел, който ще се играе в неделя в Бургас, ще дефинира тима, който ще се класира за полуфиналите.

Двата състава направиха доста забавен мач, с чести смени на водачеството. Домакините поведоха с 20:19 след 10 минути, а на почивката резултатът бе еднакъв – 39:39 откакто нито един от противниците не съумя да се откъсне съществено. И второто полувреме бе също толкоз оспорвано, Черноморец взе задатък от 7 точки, само че плевенчани обърнаха до 5 в своя изгода при 64:59 и след трета част резултатът бе 64:63. В заключителните моменти гостите овладяха самодейността и дръпнаха с 83:76 минута и половина преди края. Спартак не се съобщи, понижи до 84:85 при оставащи 28 секунди, само че бургазлии ликуваха след последната сирена.

Евгени Хаджирусев осъществя 28 точки, 3 битки и 5 асистенции за Черноморец, който беше без Влатко Гранич, а Георги Боянов способства с 22 точки, 15 битки и 3 асистенции. За домакините Николай Стоянов приключи с 16 точки и 5 битки, Димитър Маринчешки – с 15 точки и 4 битки.
Източник: bnr.bg