Отборът на Левски отбеляза завръщането си в най-горния ешалон на

...

Левски победи Септември 97 на старта на женското баскетболно първенство

Отборът на Левски означи завръщането си в най-горния ешалон на женското баскетболно състезание с победа. В зала " Триадица " " сините " се постановиха като посетител с 49:59 (17:22, 8:20, 13:8, 11:9) над Септември 97. Баскетболистките на Калина Попянкова направиха мощно първо полувреме, в което натрупаха задатък от 17 точки.

Отборът на Септември опита да реализира поврат през второто полувреме, откакто взе третата четвърт с 13:8 и понижи изоставането си до 12 точки, само че чак в последните две минути на дуела Септември стопи пасива си под 10 точки. Най-резултатна за победителките от Левски бе капитанката Виктория Койчева с 15 точки. С 11 приключи Дарина Кочева. За Септември Константина Какояни завърши с 19 точки, 7 битки и 5 асистенции, а с 13 точки остана Анна-Славина Славчева. Утре са останалите 4 мача от първия кръг.