Отборът на Лестър победи състава на Челси с 1:0 на

...

Лестър триумфира с купата на Англия

Отборът на Лестър победи състава на Челси с 1:0 на " Уембли " и за първи път завоюва трофея в шампионата за Купата на Англия - ФА Къп. Юри Тилеманс (63) вкара хубав гол с удар от далечна отдалеченост и " лисиците " ликуваха в най-старата футболна конкуренция след четири изгубени финала преди този момент.

В последния четвърт част от постоянното време вратарят на Лестър Каспер Шмайхел направи две блестящи спасявания, а минута преди края попадение на лондончани бе анулирано заради засада след разглеждане с ВАР. Срещата на " Уембли " се игра пред към 21 000 фенове, което е максимален брой почитатели, които се събират за мач на Острова от началото на пандемията.
В 34-ата минута мениджърът на " лисиците " Брендън Роджърс извърши насилствена промяна, откакто Джони Евънс се контузи и трябваше да отстъпи мястото си на Марк Олбрайтън. Шест минути по-късно Союнджю изпревари Тиаго Силва, само че ударът му с глава не откри задачата. В края на първата част Тилеманс центрира отдясно в наказателното поле, където Джейми Варди засече с глава, само че топката мина около вратата на Кепа.

След почивката в 53-ата минута Шмайхел улови топката след удар с глава на Маркос Алонсо. Десет минути по-късно Люк Томас комбинира с Юри Тилеманс след неточност при изнасянето на топката от страна на Челси. Белгийският национал напредна и с мощен изстрел от далечна отдалеченост осъществя прословут гол.

В 78-ата минута Шмайхел се отличи с извънредно избавяне след изстрел с глава на Бен Чилуел. Пет минути по-късно Рюдигер опита да шутира от огромна отдалеченост, само че разочарова с осъществяването си. В 87-ата минута Шмайхел още един път резервира вратата си без гол с ново брилянтно избавяне, като този път отчаян остана Мейсън Маунт.

В 89-ата минута Бен Чилуел вкара топката във вратата на Шмайхел, само че след намесата на ВАР попадението бе анулирано поради сантиметри засада при офанзивата.
Източник: bnr.bg