Отборът на Лацио се възползва максимално от грешките на конкуренцията

...

Лацио се върна в борбата за зона Шампионска лига

Отборът на Лацио се възползва оптимално от грешките на конкуренцията и още веднъж се върна в битката за зона " Шампионска лига ". Селекцията на Симоне Индзаги победи предпоследния Фрозиноне с 1:0.

Гостуването на " Бенито Стрипе " беше решено от Филипе Кайседо, който беше прецизен още в 36-ата минута. Еквадорецът получи извеждащ пас от Луис Алберто, след което с мощен шут в центъра на вратата не остави никакъв късмет на Марко Спортиело.
 Снимка 404552
Източник:

Фрозиноне можеше да се надява и на освен това в този дуел, само че в 26-ата минута системата ВАР анулира дузпа за домакините, откакто първо Марко Фабри беше показал бялата точка.

До края селекцията на Симоне Индзаги удържа своята преднина и към този момент е на шесто място във краткотрайното класиране с актив от 35 точки. Четвъртият Милан има едвам с пункт повече. В идващия кръг " орлите " одобряват вкъщи Емполи. Фрозиноне пък има тежко посещение на Сампдория.

ФРОЗИНОНЕ - ЛАЦИО 0:1

0:1 Фелипе Кайседо (36 " )

СТАДИОН : " Бенито Стрипе "

СЪДИЯ : М. Фабри

ФРОЗИНОНЕ : Спортиело, Крайнч, Капуано, Саламон, Бегето, Валжания, Вивиани, Чибса, Зампано, Пинамонти, Чиано (резерви: Якобучи, Марсиано, Чиофани, Голданига, Гори, Молинаро, Паганини, Самарко, Трота, Верде)

ЛАЦИО : Стракоша, Бастос, Ачерби, Раду, Марушич, Пароло, Бадел, Алберто, Дурмиси, Кайседо, Имобиле (резерви: Прото, Бериша, Каталди, Кореа, Патрик, Герери, Лулич, Нето, Лукас Лейва, Ромуло)
 Рома и Милан не се победиха - 1:1
Рома и Милан разделиха точките, може ли някой да спре головата машина Пьонтек?