Отборът на Кьолн победи като гост Херта с 3:1 в

...

Кьолн взе трета поредна победа в Бундеслигата

Отборът на Кьолн победи като посетител Херта с 3:1 в мач от 18-ия кръг на шампионата по футбол в Германия. Така „ козлите “ реализираха трета поредна победа в Бундеслигата и се изкачиха до шестото място, като е доста покрай първите и зоната на Шампионската лига.

33-годишният нападател Антони Модест откри резултата с 12-ия си гол в шампионата през сезона в 30-ата минута. Две минути по-късно Дуда усили задатъка на гостите, а Модест пропусна да добави още едно попадение преди почивката.

През второто полувреме Кьолн срещна надалеч по-сериозна опозиция от Херта. Владимир Дарида понижи на 1:2 в 57-ата минута, откакто центриране от фаул мина през всички и вратарят на гостите не реагира.  В 90-ата минута влезлият като запаса Ян Тилман оформи крайното крайното 1:3.
Източник: bnr.bg