Отборът на Кливланд Кавалиърс спечели гостуването си на Далас Маверикс

...

Кливланд надигра Далас като гост, Сан Антонио разби Чикаго с 39 точки разлика

Отборът на Кливланд Кавалиърс завоюва гостуването си на Далас Маверикс със 111:104. Решителна се оказа третата четвърт, която гостите от Охайо взеха с 12 точки разлика,

Кевин Лав приключи с 29 точки и 15 битки, дабъл-дабъл записа и ЛеБрон Джеймс - 19 точки и 11 битки. За Маверикс Харисън Барнс означи 23 точки и овладя 12 битки.

Лидерите на Голдън Стейт Уориърс Кевин Дюрант, Клей Томпсън и Стеф Къри осъществиха общо 74 пункта за триумфа против Филаделфия Севънти Сиксърс. Дюрант вкара 29 т., Томпсън - 23, Къри - 22. Тази победа стана десета за "воините" за сезона и шеста поредна.

Сан Антонио Спърс разгроми Чикаго Булс на собствен терен със 133:94. "Шпорите" завоюваха първата четвърт с 37:15, във втората отстъпиха с 26:32, само че в идващите две още веднъж имаха превъзходство - 34:23 и 36:24. Пау Гасол стана най-резултатен в срещата с 21 точки и 10 битки. 20-годишният гард Джамал Мъри пък бе в основата на триумфа на Денвър Нъгетс над Орландо Меджик със 125:107. Мъри приключи с 32 точки и това е връх за ефикасност в кариерата му.

Новото попълнение на Лос Анджелис Лейкърс Лонзо Бол пък стана най-младият баскетболист в историята на НБА, оформил трипъл-дабъл. В мача против Милуоки Бъкс той записа 17 точки, 12 битки и 12 асистенции на възраст 20 години и 15 дни и по този начин изпревари предното достижение на ЛеБрон Джеймс с пет дни. Рекордът на младия гард обаче не можа да помогне на "езерняците" да избегнат трето следващо проваляне (90:98).

Тимът на Ню Йорк Никс се наложи безапелационно над Сакраменто Кингс със 118:91, а звездата на домакините Кристапс Порзингис осъществя 34 точки, 24 от тях още през първата половина от мача.

Хюстън Рокетс взе реванш за провалянето си от Мемфис Гризлис в края на октомври и този път победи съперника си със 111:96. Пореден мощен мач изигра Джеймс Хардън, създател на 38 точки. /БГНЕС
Източник: bgnes.com