Отборът на Икономически университет-Варна победи с 86:74 (26:19, 18:22, 21:19,

...

ИУ-Варна си осигури място в следващата фаза след успех в Троян

Отборът на Икономически университет-Варна победи с 86:74 (26:19, 18:22, 21:19, 21:14) Чавдар Троян в предпоследния мач от А група на Изток и си обезпечи присъединяване в идната фаза на шампионата. След триумфът варненци са водачи в класирането с четири победи, една загуба и девет точки, а баскетболистите на Троян остават на последното място в таблицата с една победа и пет провали, написа BGbasket.com.

За ИУ присъединяване в срещата не взе Цветомир Куртев, който получи травма в глезена през вчерашния ден по време на мача сред Черно море Тича и Академик Бултекс 99 от НБЛ. За Чавдар Троян пък дебют направи опитният гард Михаил Капитанов, който макар своите 40 години, беше един от най-хубавите играчи на терена.

Въпреки блестящите му изяви обаче домакините потеглиха неприятно в срещата и гостите бързо натрупаха преднина от 7 точки (26:19) след първите 10 минути. Забивка и панер на Михаил Танев, както и тройка на Михаил Капитанов направиха резултата 26:26 единствено минута след началото на втората част, като единствено няколко секунди по-късно Ивайло Вучков даде преднина на своите 28:26. Последваха няколко смени на водачеството, а преди почивката варненци имаха минимална преднина от три точки (44:41).

Минутите след паузата бяха извънредно мощни за домакините, които поведоха с 53:46 след 4 минути игра. Последва ново тъждество (54:54), а по-късно още веднъж промяна на водачеството. В последната четвърт ИУ още веднъж диктуваше темпото на игрището. Въпреки, че противникът им понижи пасива си до 2 точки (73:75), изпусна момента, с цел да сътвори нов поврат.

За ИУ Мартин Коцев приключи с дабъл-дабъл - 18 точки и 12 битки, Николай Георгиев се разписа със 17, а Ангел Нацкин добави 12 точки.

За Чавдар Троян Ивайло Вучков наниза 25 точки, а 23 осъществя Михаил Танев.

Източник: petel.bg