Отборът на Голдън Стейт Уориърс продължава да бъде с най-добри

...

Голдън Стейт постигна осма победа в НБА

Отборът на Голдън Стейт Уориърс продължава да бъде с най-хубави индикатори в двете конференции на НБА през този сезон, откакто победи Хюстън Рокетс със 120:107 вкъщи.

В Сан Франциско двата отбора направиха равносилен дуел от средата на третата част, когато Уориърс водеха с 83:80, само че по-късно домакините влязоха в серия от 15 следващи точки, с цел да поемат надзор над събитията.

Нов мощен мач за Голдън Стейт изигра Джордан Пуул, който осъществя 25 точки, 5 асистенции и 4 битки, Стеф Къри добави 20 точки, а Ото Портър - младши се включи от пейката с 18 точки (5/7 от тройката) и 9 битки за 18 минути игра. За Рокетс най-резултатен бе Джа`Сийн Тейт с 21 точки и 10 битки,

Голдън Стейт към този момент има 8 победи и 1 загуба и води в класирането на Западната конференция, до момента в който Хюстън е с баланс 1-9 и дели последното място с Ню Орлийнс Пеликанс.
Източник: bnr.bg