Отборът на Франция разгроми с 3:0 Уелс в първата си

...

Контроли преди европейското: Победи за Франция и Англия, реми за Германия

Отборът на Франция разгроми с 3:0 Уелс в първата си контрола преди старта на европейското състезание. Французите ще срещнат и нашия народен тим на 8 юни в Париж.

Головете в мача против уелсците, който се игра в Ница, осъществиха Килиан Мбапе (35), Антоан Гризман (48) и Усман Дембеле (79). Завърналият се в националния тим на " петлите " Карим Бензема изпусна дузпа в 26-ата минута.

В друга контрола Германия и Дания приключиха 1:1 в австрийския град Инсбрук. Флориан Нойхаус (47) вкара за Бундестима, Юсуф Поулсен (71) се разписа за " аления динамит ".

А тимът на Англия реализира минимална победа с 1:0 против Австрия в първата от двете си контроли преди старта на континенталното състезание. Единствения гол в мача означи Бакайо Сака в 56-ата минута.

А воденият от Ивайло Петев отбор на Босна и Херцеговина още веднъж не съумя да стигне до успеха, завършвайки в Сараево 0:0 против Черна гора.

Още резултати от контроли:

Нидерландия - Шотландия 2:2Румъния - Грузия 1:2Беларус - Азербайджан 1:2Норвегия - Люксембург 1:0
Източник: bnr.bg