Отборът на Финландия спечели олимпийската титла от турнира по хокей

...

Финландия с историческа първа титла в хокея

Отборът на Финландия завоюва олимпийската купа от шампионата по хокей при мъжете на Зимните игри в Пекин. Във финала на конкуренцията финландците победиха Руския олимпийски комитет с 2:1 и по този метод страната за първи път стана олимпийски първенец в хокея.

Руснаците започнаха по-силно дуела и поведоха в резултата след 7:17 минути с гол на Михаил Григоренко, само че Финландия изравни три минути след началото на втората третина посредством Виле Пока. Борени секунди след началото на последната част Ханес Бьорнине направи обрата цялостен, а до края финландците демонстрираха доста проведена игра, с цел да опазят преднината си и да завоюват купата.

Статистиката от срещата акцентира превъзходството на Финландия, като те насочиха 31 удара към противниковата врата против единствено 17 за руснаците и завоюваха 33 буби против 27 за противника им.
Бронзовите медали от мъжкия хокеен шампионат завоюва Словакия след победа над Швеция с 4:0 в дребния край, до момента в който при дамите Канада завоюва купата с триумф над Съединени американски щати с 3:2, а Финландия взе бронзовите медали.
Източник: bnr.bg