Отборът на Енергетик, който бе безапелационен от началото на шампионата

...

Лидерът в Беларус загуби първи точки

Отборът на Енергетик, който бе решителен от началото на шампионата на Беларус, загуби първи точки в шампионата. След три следващи победи в първите три кръга, през днешния ден „ студентите” отстъпиха при визитата си на Торпедо БелАЗ.

Домакините се постановиха с 2:0, а попаденията в мача паднаха през второто полувреме.

След искрено слаба първа част, всички по-интересно в мача пристигна след почивката.

Още при започване на второто полувреме домакините откриха резултата посредством капитана си Андрей Хачатурян. Той се разписа след асистенция на Габриел Рамос в 55-ата миунта.

Точно 10 по-късно, самият Рамос осъществя ужасно попадение с отдалечен изстрел.

В продължението на мача, домакините пропуснаха нова превъзходна опция да създадат резултата типичен. Въпреки всичко обаче, домакините заслужиха своя триумф и трите точки, изравнявайки се на върха в подреждането точно с днешния си противник. И двата отбора към този момент имат по 9 пункта в актива в актива си след изиграването на четири мача.