Отборът на Челси победи драматично Нюкасъл с 5:3 след изпълнение

...

Челси стигна полуфиналите за Карабао Къп

Отборът на Челси победи трагично Нюкасъл с 5:3 след осъществяване на дузпи и се класира на полуфиналите за " Карабао Къп ".

Редовното време приключи 1:1, като Челси се добра до равенството посредством Михайло Мудрик във втората минута на даденото от съдията продължение. Преди това Калъм Уилсън бе откри за " свраките " в 16-ата минута.

При осъществяването на дузпите играчите на Челси бяха безапелационни при четирите си осъществявания, а Киърън Трипиър и Мат Ричи пропуснаха за гостите.

Така Челси взе сладостен реванш за загубата от Нюкасъл с 1:4 в последния мач посред им.

В различен мач от 1/4-финалите Фулъм пречупи съпротивата на Евертън също след осъществяване на дузпи на " Гудисън Парк ". В постоянното време срещата приключи при резултат 1:1.

Фулъм откри в 41-вата минута, когато Антони Робинсън центрира остро във вратарското поле, където топката се отклони от Майкъл Кийн и влезе във вратата. Евертън изравни в 82-рата минута посредством Бето, а резултатът се резервира. При дузпите гостите бяха по-прецизни и се постановиха със 7:6 точни изстрела от бялата точка.

Място в полуфиналите си обезпечи и тимът на Мидълзбро. Възпитаниците на мениджъра Майкъл Карик разрушиха с 3:0 Порт Вейл като посетител и не престават със страхотния си рейд в шампионата.

Джонатан Хоусън в 11-тата минута даде преднина на гостите, а Морган Роджърс удвои в 23-тата. През втората част Мат Крукс оформи крайния резултат.