Отборът на Бразилия надигра с 2:1 Колумбия в мач от

...

Бразилия с труден успех над Колумбия на Копа Америка

Отборът на Бразилия надигра с 2:1 Колумбия в мач от 2-ра група на футболния шампионат Копа Америка.

Колумбия поведе още в 10-ата минута с попадение на Луис Диас със задна ножица, а бразилците съумяха да изравнят едвам в 78-ата минута с доста противоречив гол на Роберто Фирмино.

Ренато Лоди центрира от левия фланг и Роберто Фирмино с глава означи.

Колумбийците обаче обсадиха рефера Нестор Питана, а повода бе, че в хода на офанзивата топката се удари в тялото му, само че той остави играта да продължи.

Ситуацията бе прегледана и с ВАР, само че все пак голът не бе анулиран.

В 10-ата минута на добавеното време след едно центриране от фаул Каземиро с глава донесе триумфа на своя отбор.

В другата среща от групата Еквадор и Перу приключиха 2:2.

Еквадор поведе с две попадения през първата част след автогол на Ренато Тапия и гол на Айртон Пресиадо в 45-ата минута.

След почивката за Перу се разписаха Джанлука Лападула и Андре Карийо.

Начело в класирането е Бразилия с 9 точки, пред Колумбия и Перу с по 4, а Еквадор и Венецуела имат по 2 точки.
Източник: bnr.bg