Отборът на Ботев (Пловдив) спечели гостуването си в Благоевград, побеждавайки

...

Тодор Неделев наказа Пирин в Благоевград

Отборът на Ботев (Пловдив) завоюва гостуването си в Благоевград, побеждавайки с 1:0 Пирин в мач от 14-ия кръг на българския шампионат. Единственото попадение на стадион " Христо Ботев " вкара Тодор Неделев в 21-ата минута след светкавична контраофанзива. Страхотен мач за Ботев направи Георги Аргилашки, който избави дузпа на Красимир Станоев в 41-ата минута. Вратарят направи и още редица решителни спасявания, с които резервира задатъкът на своя отбор до края на мача.

Двата тима направиха ужасно първо полувреме с доста офанзиви и към двете порти. При бърза контраофанзива на Ботев Пловдив в 21-ата минута топката стигна до Тодор Неделев, който с удар от десетина метра преодоля Ник Хенгелман за 0:1. След този гол домакините взеха самодейността в мача и започнаха да притискат отбора на Азрудин Валентич. Ботев разчиташе на контраатаките. В 39-ата минута Антоан Бароан фаулира Антон Карачанаков в наказателното поле и Пирин получи дузпа. Красимир Станоев насочи мощен удар от бялата точка, само че Георги Аргилашки направи ослепително избавяне и мазета топката.

След почивката офанзивите към двете порти продължиха, като двамата вратари Аргилашки и Хенгелман продължиха с положителните си изяви, правейки по няколко спасявания.

С успеха отборът на Азрудин Валентич излезе на второ място във краткотрайното класиране на шампионата с 25 точки от 14 мача. Пирин остава 11-ти с 11 точки.
Източник: bnr.bg