Отборът на Берое победи Черноморец със 102:98 (21:20, 20:15, 22:22,

...

Берое надви Черноморец след продължение и е полуфиналист за Купата

Отборът на Берое победи Черноморец със 102:98 (21:20, 20:15, 22:22, 21:27, 18:14) след продължение в среща от четвъртфиналите от шампионата за Купата на България по баскетбол за мъже и се класира за полуфиналите. Финалната осмица в конкуренцията се организира в „ Арена Ботевград “. Старозагорци чакат спечелилия от конфликта сред Рилски състезател и Академик Пловдив, който следва по-късно довечера. Полуфиналите ще се състоят в събота.

Двата състава изиграха извънредно забавен мач, а баскетболистите на Берое вложиха доста старания, с цел да пречупят застигнатия от редица проблеми, само че доста борбен отбор на старши треньора Васил Евтимов. Той употребява единствено седем състезатели като не можеше да разчита на капитана Константин Коев, който е контузен.

В средата на първата част Черноморец поведе с 14:10, само че Берое отговори със серия от 9:0 и обърна резултата в своя изгода като след 10 минути игра водеше с 21:20. Старозагорци откриха леко преимущество през втората четвърт и 24 секунди преди почивката дръпнаха с 8 точки, а в края на първото полувреме резултатът бе 41:35. Нова поредност от 9 безответни точки донесе на Берое задатък от 12 при 53:41 в средата на третата част, а разликата стигна 15 при 60:45. Бургазлии съумяха да стопят пасива си до 6 точки и преди последните 10 минути изоставаха с 57:63.

Георги Боянов смъкна разликата до 4 точки при започване на четвъртия интервал и отново той с тройка понижи пасива на Черноморец до 1 при 70:71. С точна пукотевица от далечна отдалеченост на Тихомир Желев тимът от Бургас изравни за 73:73 при оставащи три минути. Последваха трагични финални минута и половина, замяна на тройки, в това число две следващи на Антон Кук, който направи резултата 81:78 за Берое, само че с точна пукотевица за три точки 2 секунди преди края Георги Боянов изравни за 84:84 и прати дуела в продължение. Пак от тройката Тихомир Желев изведе Черноморец с точка напред в спомагателните пет минути, само че Берое поведе с 97:88 и в последна сметка стигна до триумфа.

Антон Кук бе най-резултатен за състава от Стара Загора с 31 точки, а Седариан Рейнс приключи с 19 точки, 6 битки и 5 асистенции. Александър Янев се регистрира със 17 точки и 12 битки, а с 14 точки и 6 битки способства Обина Олека. Джордън Бърнс пък се включи с 6 точки и 10 асистенции.

За Черноморец мощен мач изигра Георги Боянов, който приключи с 29 точки, 16 битки и 4 асистенции, а Тихомир Желев добави 28 точки и 5 асистенции. Андрей Иванов осъществя 12 точки, 14 битки и 6 асистенции.
Източник: bnr.bg