Отборът на Барселона записа трети пореден мач без победа във

...

Барселона с нов провал в Испания

Отборът на Барселона записа трети следващ мач без победа във всички шампионати и втори следващ в Ла Лига. Отборът на Роналд Куман приключи при резултат 0:0 гостуването си на Кадис, а на всичко от горната страна Френки де Йонг бе изпъден за два жълти картона в границите на 4 минути. Така Барселона заема седмото място с 9 точки, като изоставането от водача Реал (Мадрид) е 7 точки.
Първото полувреме бе умерено, като съвсем липсваха рискове пред вратите. Алваро Негредо опита да заплаши каталунците, само че ударът му бе неакуратен. Същото стори малко по-късно и Мемфис Депай.
Барселона владееше самодейността, само че по този начин и не стигаше да удари към вратата на домакините.
В началото на второто полувреме още веднъж Негредо бе покрай гол, само че Тер Щеген се намеси уверено.
В 65-ата минута Барселона остана с понижен състав. Френки де Йонг си изпроси два жълти картона в границите на 4 минути и бе пратен рано под душовете.
Изгонването подейства на домакините от Кадис, които натиснаха своя противник, а единствено отличните намеси на стража на Барселона избавиха на два пъти отбора от попадение и срещата приключи при резултат 0:0. За целия дуел Барселона съумя да насочи единствено четири изстрела, два от които бяха в очертанията на вратата.