Отборът на Барселона победи Бетис с 2:1 като гост в

...

Барселона победи Бетис и си гарантира Шампионска лига

Отборът на Барселона победи Бетис с 2:1 като посетител в мач от 35-и кръг на испанското състезание по футбол. Успехът бе трети в последните четири срещи на каталунския гранд в Ла Лига. Барселона държи второто място във краткотрайното класиране с 69 точки и удостовери присъединяване си в Шампионската лига идващия сезон. Тимът на Бетис към този момент четири дуела няма победа в шампионата, като остава на пета позиция с 58 точки, на три зад четвъртия Атлетико (Мадрид) и на две пред шестия Реал Сосиедад, отдалечавайки се от очакванията да приключи в топ 4.

И трите попадения в дуела паднаха в последните 15 минути. Първо Ансу Фати означи за гостите в 76-ата, а единствено три минути по-късно Марк Бартра изравни за Бетис. Победният гол за Барселона бе дело на Жорди Алба в четвъртата минута на добавеното време.

Двата състава изиграха оспорван конфликт, в който гостите можеха да открият по-рано резултата. Роналд Араухо имаше опция да се разпише в 20-ата минута, само че не съумя да преодолее вратаря на Бетис Руи Силва, който размени контузилия се титуляр Клаудио Браво три минути по-рано. Мемфис Депай също пропусна преференциална опция за Барселона в 33-ата минута, а в 54-ата и Усман Дембеле пропиля късмет за гостите.

Футболистите на Бетис бяха покрай попадение в 64-ата минута, когато удар на Хуанми бе спрян от Нето. Малко по-късно Пиер-Емерик Обамеянг прати топката над вратата на домакините. В 76-ата минута обаче Жорди Алба пусна към влезлия минута по-рано от аварийна пейка Ансу Фати и с хубаво осъществяване младокът не сгреши за 1:0 за Барселона.

Марк Бартра изравни за Бетис откакто с глава засече центриране на Набил Фекир и направи резултата 1:1. Страхотен изстрел от воле на Жорди Алба в 94-ата минута донесе успеха с 2:1 за гостите.

„ Свалихме тежестта от раменете си. Можеше да се получи още по-сложен и сложен сезон. Със сигурност би трябвало да играем по-добре, само че положихме титанични старания от ноември насам “, съобщи старши треньорът на Барселона Шави Ернандес. „ Ще играем в Шампионската лига. Това е шампионатът, който заслужаваме. Искаме да потвърдим второто си място в Ла Лига този сезон “, добави Шави.