Отборът на Балкан постигна четвъртата си победа от началото на

...

Балкан с нова победа в Балканската лига

Отборът на Балкан реализира четвъртата си победа от началото на сезона в Балканската лига. В среща, изиграна довечера в „ Арена Ботевград “, отборът от Ботевград надделя Макаби Хайфа с 88:81.

Домакините водеха съвсем през целия мач и макар натиска на противника си, съумяха да удържат водачеството си до последно. Освен Трейвин Тибодо, който пропусна последните дуели, през днешния ден те бяха и без Калил Дюкс.

След тази среща българският тим е с баланс 4-2, до момента в който днешният му конкурент е с 2-3. Двата отбора ще се изправят един против различен и в четвъртък, още веднъж в Ботевград. Двубоят е от 14:00 часа.

Гостите поведоха с 6:2 на старта на мача, само че Балкан бързо стигна до цялостен поврат. И двата тима поддържаха доста високи проценти при стрелбата през цялата първа четвърт, като домакините вкараха 6 тройки в нея и след края й имаха леко преимущество при 29:27. Силно за тях започва Станимир Маринов, вкарал 11 от точките на тима си досега. Съперникът пък разчиташе главно на звездата си Глен Райс младши, който означи 9.

През втория интервал баскетболистите на Небойша Видич скапаха мерника си от далечно разстояние, само че все пак поддържаха задатък от няколко точки и на почивката се отдръпнаха при 49:42 в своя изгода

Тройка на Димитър Димитров при започване на второто полувреме направи задатъка на отбора му двуцифрен за първи път в мача при 52:42. Макаби Хайфа отвърна със серия от 8:3, само че Балкан не позволи разликата да падне още и преди последната четвърт водеше със 70:63.

Мачът продължи да върви много постепенно и през последната част, защото играта постоянно бе прекъсвана поради нарушавания. Отборът от Ботевград обаче сподели по-здрави нерви и удържа водачеството си до последно. За насъбрани нарушавания срещата не приключиха Глен Райс младши и Джош Фройнд.

Димитър Димитров изигра доста мощен мач за Балкан, като приключи с 27 точки (4 тройки) и 12 битки. Близо до дабъл-дабъл бе и Станимир Маринов – 19 точки и 9 асистенции, а по 10 точки прибавиха Дерик Маркс и Дивон Уошингтън.

За Макаби Хайфа Куоми Вон осъществя 24 точки, с 19 е Глен Райс младши.
Източник: bnr.bg