Отборът на Атлетик Билбао победи като домакин с 2:1 Атлетико

...

Симеоне вярва, че Атлетико не е изпуснал титлата след 1:2 с Атлетик

Отборът на Атлетик Билбао победи като хазаин с 2:1 Атлетико (Мадрид) в 33-ия кръг на испанското състезание по футбол. Алекс Беренгер откри за домакините в 8-ата минута, в 77-ата Стефан Савич изравни, само че в 86-ата Иниго Мартинес донесе триумфа на Атлетик. Въпреки неуспеха тимът на Диего Симеоне остава отпред в класирането със 73 т. Втори е Реал Мадрид със 71 т, следва Барселона със същия актив, само че и с мач по-малко. В разногласието за купата може да се намеси и четвъртият Севиля, който има 70 т., откакто нощес победи с 2:1 Гранада. Със същия резултат Селта завоюва против Осасуна.

След срещата треньорът на Атлетико Мадрид съобщи: „ Преди няколко дни ме попитаха кой ще е най-важният мач до края на сезона. Убеден съм, че от основно значение ще е логиката на психиката. Именно прочувственото положение ще изиграе основна роля в борбата за купата. Обикновено в Испания първенец става някой от Реал Мадрид и Барселона, в случай че не броим 2014-а, когато ние станахме първи. През сегашния сезон водехме с огромна преднина, само че и тогава знаехме, че Реал и Барса няма да се откажат. Севиля също ни приближи. Който устои от позиция на логиката на психиката, той ще завоюва купата. Всичко се трансформира доста бързо. Не знаем какво ни чака. Продължаваме да имаме вяра, че нещата зависят от нас. Трябва да покажем темперамент. “
Източник: bnr.bg