Отборът на Астана прибави още една бележита победа към актива

...

Още една бележита победа за Астана в Лига Европа

Отборът на Астана прибави още една бележита победа към актива си в европейските клубни шампионати. Този следобяд грандът от Казахстан победи с 2:0 над един от обичайните френски клубове - Рен.

Първото полувреме бе белязано от поделено превъзходство. Още първоначално гостите можеха да стигнат и до попадение, само че М " Байе Нианг стреля малко над горната греда.

До паузата своя късмет имаше и някогашният отбор на Мъри Стоилов. Марин Анчич се оказа най-добре позициониран при центриране от фаул, но изстрелът му профуча около лявата греда.

Сюблимният миг в тази среща настъпи в 64-ата минута, когато Астана стигна и до скъпоценния гол. Томасов завъртя топката от корнер, а Заинутдинов се оказа на допустимо най-правилното място и глава не даде никакъв късмет на Диало.

Снимка 381978
Източник:

До края почитателите на " Астана " трябваше много да треперят за своите любимци, които бяха подложени на сериозен напън. Пропуски за Рен обаче направиха Бенжамен Андре и Клеман Грение.

Рами Басебаини пък стигна още по-далеч, откакто бомбата му от междинна отдалеченост срещна дясната греда.

Всичко въпреки всичко приключи с хепи енд, като Астана даже се поздрави и с втори гол. Томасов се възползва от голяма пробойна в защитата на Рен и с мощен шут под гредата оформи крайното 2:0.

В идващия кръг от група К, Астана гостува на чехите от Яблонец, до момента в който Рен приема вкъщи Динамо (Киев).

АСТАНА - РЕН 2:0

1:0 Заинутдинов (64 " ), 2:0 Томасов (90+1)