Отборът на Англия продължи с увереното си представяне в квалификациите

...

Англия вкара 5 на Андора

Отборът на Англия продължи с увереното си показване в квалификациите за Мондиал 2022, откакто разруши Андора с 5:0 като посетител. Възпитаниците на Гарет Саутгейт преобладаваха изцяло в дуела и вкараха пет безответни гола, дело на Букайо Сака, Бен Чилуел, Джеймс Уорд-Праус, Тами Ейбрахам и Джак Грийлиш.

Мачът в Андора ще бъде запомнен с това, че бе воден от жена - съдийката Катерина Монзул, която отсъди дузпа за " Трите лъва " през второто полувреме. След този триумф Англия има 19 точки от седем мача и води безапелационно в група I, с четири точки пред втория Албания и пет повече от третия Полша. Вчера Албания стигна до скъп триумф с 1:0 при гостуването си на Унгария, до момента в който Полша разруши Сан Марино с 5:0 вкъщи.
В група С Швейцария направи поредна крачка към класиране за Световното състезание в Катар, откакто победи Северна Ирландия с 2:0 вкъщи и към този момент има 11 точки на второто място, шест повече от Северна Ирландия и България. Лидер в групата е Италия с 14 точки и мач повече от " кръстоносците ".
Всички резултати от вчерашните мачове:
Първа група: Азербайджан - Република Ирландия 0:3, Люксембург - Сърбия 0:1 Втора група: Грузия - Гърция 0:2, Швеция - Косово 3:0
Трета група: Литва - България 3:2, Швейцария - Северна Ирландия 2:0
Четвърта група: Казахстан - Босна и Херцеговина 0:2, Финландия - Украйна 1:2 Пета група: Шотландия - Израел 3:2, Фарьорски острови - Австрия 0:2, Молдова - Дания 0:4 Девета група: Андора - Англия 0:5, Унгария - Албания 0:1, Полша - Сан Марино 5:0
Източник: bnr.bg