Отборът на Алавес записа победа с 2:1 над гостуващия Уеска

...

Алавес се завърна към победите след обрат над Уеска

Отборът на Алавес записа победа с 2:1 над гостуващия Уеска в среща от 12-ия кръг на Примера дивисион. Головете за спечелилите означиха Джони (41’) и Рубен Собрино (68’), откакто Мой Гомес (35’) бе дал преднина на гостите.

Уеска излезе напред в резултата в 35-ата минута, когато Гомес насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата с шут от далечно разстояние. Домакините обаче изравниха едвам шест по-късно посредством Джони, който с глава засече центриране на Ибай Гомес. Баските стигнаха до цялостен поврат в 68-ата минута, когато Рубен Семедо подари топката на Собрино, който се възползва и от границата на наказателното поле незабавно прати топката в мрежата на гостите.
FINAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAL en #Mendizorrotza. ¡Aquí manda el Glorioso!#GoazenGlorioso pic.twitter.com/FJkXhVwIT3
— Deportivo Alavés (@Alaves) November 11, 2018 С трите точки през днешния ден Алавес се изкачи на 3-ото място в класирането с 23 точки, до момента в който Уеска продължава да е на дъното на таблицата с едвам 6 пункта. Примера дивисион 12 кръг, неделя 11 ноември  Алавес 2:1краен резулат  Уеска