ЛОНДОН (АП) — Винисиус Жуниор вкара и подпечатва рекордно удължената

...

Финал на Шампионската лига: Реал Мадрид печели 15-та Европейска купа след победа с 2-0 над Борусия Дортмунд

ЛОНДОН (АП) — Винисиус Жуниор вкара и подпечатва рекордно удължената 15-та Европейска купа за Реал Мадрид след победа с 2-0 против Борусия Дортмунд на финала в събота.

Бразилският нападател удвои преднината на Мадрид в 83-ата минута на стадион Уембли, девет минути по-късно, откакто Дани Карвахал изведе с глава испанския гранд в предни позиции.

Победата подпечата рекордна пета купа в Шампионската лига за треньора Карло Анчелоти, третата му с Мадрид.

Междувременно Карвахал, Лука Модрич, Тони Кроос и Начо завоюваха най-голямата купа в европейския клубен футбол премия в шест случая, с цел да изравни индикатора, подложен от иконата на Мадрид Пако Генто.

Дортмунд заплати цената, че не се възползва оптимално от превъзходството си през първото полувреме, когато вратарят на Мадрид Тибо Куртоа направи серия от спасявания и Никлас Фулкръг удари гредата.

Мадрид се възползва изцяло след почивката.

Карвахал срещна ъгъла на Кроос при близката греда в 74-ата, за...