Мюнстър направи потенциален хоумрън в плейофите на BKT United Rugby

...

Мюнстър завърши начело в URC след завръщаща се победа над Ълстър

Мюнстър направи евентуален хоумрън в плейофите на BKT United Rugby Championship, откакто победа с 29-24 над Ълстър в Thomond Park ги накара да завършат преди всичко в таблицата.

Защитаващите първенците изостанаха с 10 точки на два пъти, само че опитът за удар на заместващия Йохан Кларк в 69-ата минута и късната дузпа на Джак Кроули свършиха работата.

Опити на Роб Херинг и Дейвид Маккан анулира откриването на RG Snyman в седмата минута, с цел да даде преднина от 17-7 на полувремето на Ълстър, който отива на четвъртфиналите.

Калвин Неш и Шейн Дейли допряха, като сандвич с гол на Матю Риа в искрящо седемминутно проклинание, до момента в който Кроули и Джон Кууни донесоха своите ритащи ботуши, като всеки завоюва по три реализации и дузпа.

Подсилен от мощната си скамейка, тимът на Греъм Раунтри излезе отпред пред 17 496- мощна домакинска аудитория и ще бъде хазаин на Ospreys на четвъртфиналите идващия уикенд, като шестият Ълстър пътува за Ленстър.