Столицата ни е дом на много талантливи атлети, които представят

...
Столицата ни е дом на много талантливи атлети, които представят
Коментари Харесай

Министър Пешев присъства на церемонията по награждаване на най-добрите спортисти на София за 2024 г.

Столицата ни е дом на доста надарени спортисти, които показват страната ни на огромни спортни конгреси, и техните триумфи са ентусиазъм за всички нас. Днес означаваме освен достиженията им, само че и напъните, труда и отдадеността, които всеки от тях е вложил в името на спорта и на успеха. Това сподели министърът на младежта и спорта Иван Пешев на церемонията по награждаване на най-хубавите спортисти на София за 2024 година

За най-хубав състезател в класацията бе определена олимпийската вицешампионка по художествена гимнастика Боряна Калейн. Министър Пешев връчи премията на наредилата се на второ място в столичната ранглиста Валентина Георгиева, която зае петото място във финала на прескок на Олимпийските игри в Париж през 2024 година Приз получи и нейният треньор Филип Янев. Топ три добави боксьорът Кубрат Пулев. " Пожелавам ви да бъдете здрави, упорити и да продължавате да вдъхновявате бъдещите генерации спортисти с Вашите триумфи ", обърна се към състезателите Иван Пешев.

По време на церемонията Боряна Калейн подари на Музея на спорта трикото, с което завоюва олимпийския си орден от игрите в Париж.
 Иван Пешев: Ще търсим всички лостове да увеличим бюджета за спорт
Иван Пешев: Ще търсим всички лостове да увеличим бюджета за спорт

Имаме заричане от министъра
Източник: topsport.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР