Отборът на Академик Пловдив пое глътка въздух и записа втора

...

Академик Пловдив изненада Берое у дома

Отборът на Академик Пловдив пое глътка въздух и записа втора победа за сезона в НБЛ, откакто изненада вкъщи Берое с 92:72.

Пловдивчани започнаха по-колебливо мача, само че съумяха да наваксат закъснение от 5 точки до почивката. През второто полувреме домакините не демонстрираха благосклонност и позволиха единствено 28 точки в коша си, с цел да завоюват безапелационно с огромна разлика.

Александър Милов изигра най-хубавия си мач с екипа на Академик и приключи с 23 точки за малко повече от 20 минути на терена. С 13 точки се отличи Васил Бачев. По 10 точки записаха Кръстан Кръстанов и Махмут Давидов. Капитанът Антъни Гуджино се върна в игра с 5 точки и 9 битки.

За гостите от Стара Загора 16 точки записа Корнелиус Хъдсън, 15 – Тареки Едоджи, а по 12 – Роберт Георгиев и Дарин Иванов.

В идващия кръг Берое приема Ямбол, а Академик Пловдив е хазаин на Черноморец.