От 5.00 ч. на 19 декември т.г. властите в Словакия

...
От 5.00 ч. на 19 декември т.г. властите в Словакия
Коментари Харесай

Още по-строги мерки срещу коронавируса

От 5.00 ч. на 19 декември т.г. управляващите в Словакия постановиха локдаун. Ще работят само магазините, които оферират артикули от първа нужда като хранителни магазини, аптеки и бензиностанции. Банките също ще работят. Отворени остават и ски лифтовете. Един от най-известните ски курорти в Словакия е благосъстоятелност на ръководителя на Народното събрание, десния популист Борис Колар, напомнят медии.

Увеличаването на броя на случаите на ковид и опасността от претоварване на лечебните заведения значат, че локдаунът не може да бъде избегнат - което е политическо проваляне за Матович. На 18 декември словашкият министър председател съобщи, че е инфектиран.

За миналите 24 часа има над 3150 случая на новозаразени и 70 умряли. От началото на пандемията броят на първите е 150 000, а на вторите – 1510 души.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР