Олимпик Марсилия, който до момента делеше първо място в класирането

...

ОБЗОР: Гендузи вкара и в двете врати срещу Рен

Олимпик Марсилия, който досега делеше първо място в класирането с първенеца Пари Сен Жермен, позволи неточност в Лига 1, като приключи 1:1 вкъщи с Рен.

Интересно е, че и двата гола в мача бяха дело на някогашния футболист на Арсенал Матео Гендузи.

В средата на първото полувреме той си вкара автогол, посредством който гостите излязоха напред в резултата. В 52-рата минута Жордан Верету центрира остро, Гендузи се реваншира, като заби мощно топката с глава в мрежата за 1:1. Олимпик Марсилия събра 20 точки в подреждането, само че може да бъде изпреварен от ПСЖ.

Мачът сред Ница и Анже, който приключи с триумф на гостите с 1:0, ще се започни с аления картон, който бе показан на Жан-Клер Тодибо от отбора от Лазурния бряг в деветата секунда на мача.

Единственото попадение за Анже бе дело на Набил Бенталеб в 43-ата минута. Софиан Буфал от гостите бе изпъден с втори жълт картон в 62-рата минута и тимовете се изравните като численост на терена, само че Ница по този начин и не стигна до равенството.

Троа се наложи над Клермон с 3:1 при гостуването си. Йоан Гастиен изведе домакините напред, само че гостите реализираха впечатляващ поврат с две попадения на Мама Барде и едно на Рено Рипар.

Последният Аячо реализира първа победа за сезона, като надигра Брест като посетител с 1:0. Победното попадение вкара Ромен Амума в 65-ата минута. Аячо остава на дъното на класирането с 4 точки, само че към този момент се приближи на точка от Брест и Страсбург.

Междувременно Нант и Ланс приключиха 0:0 в различен мач от осмия кръг на френската Лига 1. За изпуснатите три точки могат да съжаляват повече домакините от Нант, които са и настоящ притежател на Купата на Франция.

Преди почивката доста положително състояние изпусна Мостафа Мохамед, чийто удар мина доста покрай страничния дирек.

В 64-ата минута Людовик Блас от " канарчетата " виждаше по какъв начин изстрелът му влиза във вратата, когато вратарят на гостите Брис Самба направи фантастично избавяне.

Ланс остана на четвърто място в класирането с 18 точки, до момента в който Нант съумя да се изкачи на 15-а позиция, изпреварвайки Оксер.