Олимпиакос, с българина Александър Везенков в състава, победи Колосос (Родос)

...

Шеста поредна победа за Олимпиакос и Александър Везенков в Гърция

Олимпиакос, с българина Александър Везенков в състава, победи Колосос (Родос) с 99:64 (23:16, 28:9, 23:18, 25:21) като хазаин и записа шести следващ триумф в шампионата на Гърция по баскетбол за мъже. Олимпиакос остава отпред във краткотрайното класиране, а Колосос позволи четвърта загуба и заема петата позиция.

Везенков още веднъж бе титуляр и приключи с 8 точки, 4 битки и 3 асистенции за 21 минути на терена.

Домакините водеха от самото начало, като на почивката резултатът бе 51:25, а след трета част задатъкът на Олимпиакос доближи 74:43. Най-голямата разлика в интерес на гръцкия първенец в срещата бе 35 точки.

Алек Питърс бе най-резултатен за спечелилите с 21 точки и 5 битки, а за гостите от Колосос Ти Джей Старкс осъществя 21 точки и 2 асистенции.

Във вторник тичът на Олимпиакос ще изиграе идващия си мач от Евролигата – посещение на Макаби Тел Авив в Израел. След това за Александър Везенков и съотборниците му следва домакинство на АЛБА Берлин (Германия) на 24 ноември, а на 27 ноември отборът ще изиграе и идващия си мач от гръцкото състезание - посещение на Промитеас (Патра).